KABİLİYETLERTEST VE KALİFİKASYONLAR

ECS’nin Test Düzeneği Tasarımı ve Performans Testleri

Test Düzeneği Tasarımı

ECS test sistemleri, ekipman ve sistemlerin tasarımı, tasarımdaki hata ve/veya eksiklik kaynaklarının bulunabilmesi ve zorunlu standartlara uygun olması için tasarlanır ve koordine edilir.

TASECS, üretip geliştirdiği ECS sistemlerinin test altyapısını tasarlayıp geliştirir ve kurulumunu sağlar. Test ve tasarım mühendisliği ekibi, çok yönlü mühendislik bilgisi ile test ihtiyaçları için en iyi çözümü geliştirir. Test düzeneği tasarımını gereksinimlere uygun analizler ve simülasyonlar ile destekler.

ECS Performans Testi

TASECS mühendisleri tarafından tasarlanan test düzeneğiyle, projelere göre özelleştirilmiş ECS sisteminin zorlu çalışma koşulları simüle edilebilmektedir. ECS test düzeneğinde bulunan veri toplama sistemi sayesinde, test esnasında sıcaklık, kütlesel debi, nem, basınç değerleri gerçek zamanlı ve grafiksel olarak sunulabilmektedir. Sensörlerden alınan veriler performans testlerinde işlenir ve test sonuçlarında girdi olarak kullanılır.

ECS performans testleri, LABVIEW ile görselleştirilmiş ekran üzerinde takip edilebilmektedir. Performans testi sonuçları tüm çalışma koşulları için gerçekleştirilir ve rapor formatında sunulur.

TASECS, ürünlerinde askeri standartlara uygun performans testlerinin gerçekleştirilmesi, test gereksinimlerinin belirlenmesi, test süreçlerinin tasarlanması, uygun ekipman çözümlerinin sağlanması, test düzeneğinin tasarlanması ve üretilmesi konularında destek verebilmektedir.